13:19 РМО | |
Семінар-практикум вчителів історії та правознавства «Використання методу усної історії у шкільній практиці» 11.01.2018 року на базі Розсошенської гімназії відбувся районний семінар – практикум для вчителів історії та правознавстваз теми «Використання методу усної історії у шкільній практиці» у якому взяли участь 25 учителів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавського району. Під час підготовки до семінару було використано матеріали та досвід набутийметодисткою МСЦОЗО Л. Осадчою під час освітньої поїздки до Чеської республіки, а також участі у освітньому семінарі-школі з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України, що проходив 25-30 червня 2017 р. в м. Очакові. Усна історія сьогодні розглядається як дослідницька методика, яку застосовують для вивчення конкретних історичних феноменів, зокрема Голокосту, Голодомору, тоталітарних режимів ХХ століття та ін., учасники й свідки яких до сих пір живі.
Під час семінару Леся Осадча ознайомила учителів з досвідом набутим під час освітньої поїздки до Чеської Республіки. Зокрема з особливостями вивчення історії та усноісторичними проектами, які реалізовуються у чеських школах, а також з системою шкільної освіти у Чеській республіці. Таким чином учителі історії на практиці ознайомилися з усіма аспектами використання методу усної історії у шкільній практиці та побачили, що використання методу усної історії дає можливість вирішити широкий спектр проблем пов’язаних з історичними подіями більшої частини ХХ – поч. ХХІ століття, завдяки пам’яті та обізнаності живих свідків минулого.
Леся Осадча, методист районного методичного кабінету Комунальної організації (установи, закладу) «Методичний сервісний центр з обслуговування закладів освіти Полтавського району» | |
|
Всього коментарів: 0 | |