• Найактуальніша інформація для педагогів, учнів та батьків! Пропонуємо огляд найбільш значних подій, які відбуваються в освіті Полтавського району!

 

            ЗАТВЕРДЖЕНО                      

рішення вісімнадцятої сесії

районної ради сьомого скликання

24 травня 2018 року №18/УІІ-586

 

 

 

Районна програма

розвитку національної освіти,

утвердження авторитету педагога в суспільстві

на 2014 - 2018 роки

Загальна частина

       Районна програма розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014-2018 роки (далі Програма) базується на законодавчих актах: указах Президента України від 20.12.2000 року № 1356/2000 «Основні засади розвитку соціальної сфери села», «Про першочергові заходи щодо підтримки розвитку соціальної сфери села» від 15.07.2002 року № 640/2002, статті 14 Закону України «Про освіту» і спрямована на підтримку педагогічних працівників, підвищення результативності у роботі з талановитими дітьми.

Реалізація програми сприятиме удосконаленню діяльності закладів освіти та відзначення професійних досягнень педагогічних працівників.

Мета і основні завдання Програми

Основна мета   Програми - сприяти розвитку національної освіти, утверджувати авторитет педагога в суспільстві, спонукати педагогічних працівників до творчої праці.  

Основним завданням щорічної районної премії імені Самійла Величка (надалі – Премія) є презентація кращих зразків національної культури в контексті творчості нашого уславленого земляка Самійла  Величка.

Головна ідея Премії – прокласти міст духовного єднання поколінь, сприяти популяризації історико-культурної спадщини України, відкриттю нових імен у розвитку національної  культури та посиленню її ролі у розбудові нашої держави.

 

Шляхи і засоби розв’язання завдань

 

Виконання Програми здійснюється на районному рівні та передбачає:

 • апробацію і  запровадження  сучасних  методик   навчання  та  виховання;
 • забезпечення ефективної діяльності загальноосвітніх, позашкільних навчальних та дошкільних закладів з метою створення умов для розвитку особистості;
 • активне залучення вчителів до участі у районних конкурсах, турнірах, фестивалях, до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності тощо;
 • забезпечення стимулювання педагогів у запровадження сучасних методик виявлення, навчання та виховання;
 • дослідження в царині  історії України;
 • дослідження в царині історії Полтавщини;
 • відображення національної історії  у засобах масової інформації;
 • відображення історії України в художній літературі;
 • за збереження історико-культурної спадщини Полтавського краю;
 • відображення доленосних подій у творах мистецтва;
 •      забезпечення фінансової підтримки педагогічних та науково-педагогічних працівників, талановитих  дітей та молоді відповідно до Положення про районну премію імені Самійла Величка, затвердженого рішенням дванадцятої позачергової сесії п’ятого скликання (додається).

 

                   Напрямки діяльності та заходи

       Напрямки діяльності та заходи з виконання Програми, спрямовані на досягнення мети, складаються із:

 • організації роботи педагогічного та науково-педагогічного складу загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів;
 • забезпечення підтримки та стимулювання педагогічних, науково-педагогічних працівників, талановитих дітей та молоді відповідно до Положення про районну премію імені Самійла Величка, затвердженого рішенням дванадцятої позачергової сесії п’ятого скликання.

 

Очікувані результати, ефективність Програми

 

Виконання Програми дасть змогу:

 • втілити дієвий механізм стимулювання  педагогічних працівників, які проводять роботу з дітьми;
 • підвищити результативність у роботі з талановитими дітьми у  підготовці їх до участі в ІІІ-ІV етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, конкурсах, змаганнях;
 • підвищити результативність пошуково - дослідницької діяльності;
 • підвищити рівень позакласної та позашкільної роботи з учнівською молоддю по вихованню у них патріотизму, громадянськості, поваги до наукової спадщини, готовності до науково-дослідницької роботи тощо.

 

Джерела фінансування

 

Фінансування витрат по реалізації районної Програми розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014-2018 роки та врученню районної премії імені Самійла Величка здійснюється за рахунок коштів районного бюджету.

 Розпорядником бюджетних коштів є  відділ освіти Полтавської райдержадміністрації.

 

Координація та контроль за виконанням Програми

 

       Організація  виконання Програми покладається на відділ освіти Полтавської райдержадміністрації.

 

       Контроль за виконанням Програми покладається на постійну комісію районної ради у справах молоді, освіти, культури, духовності, медицини, спорту та соціального захисту населення і учасників антитерористичної операції.

 

 

Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради                                                           С.М.Декань

 

Районна програма розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014 - 2018 роки

Рішення  Вісімнадцятої сесії сьомого скликання Про внесення змін до районної Програми розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014-2018 роки.

Положення про районну премію  імені Самійла Величка.