Відділ освіти, культури, молоді та спорту Полтавської РДА Полтавської області
Комунальна організація (установа, заклад) "Методичний сервісний центр з обслуговування 
закладів освіти, культури, молоді і спорту та позашкільної  освіти 
Полтавського району" Полтавської районної ради

  • Найактуальніша інформація для педагогів, учнів та батьків! Пропонуємо огляд найбільш значних подій, які відбуваються в освіті Полтавського району!

Більше новин можна переглянути на офіційному сайті ПРОФСПІЛКи ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

новини

Оплата праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України доводить до відома постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

ЦК Профспілки просить поінформувати організаційні ланки Профспілки та забезпечити організацію контролю профспілковими органами за дотриманням трудових прав працівників на підвищену оплату праці у зв’язку з визначенням розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року 1600 гривень, з забезпеченням диференціації заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівників, результатів їхньої роботи. Завантажити Постанову Кабміну №1037

Заробітну плату освітян необхідно диференціювати

26 січня 2017 року відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, що проводив Віце-прем’єр-міністр П.В. Розенко.

За результатами обговорення членами робочої групи питання про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, зокрема прийнято рішення щодо необхідності вжиття обласними та Київською міською державними адміністраціями разом з органами місцевого самоврядування заходів для забезпечення диференціації заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці з залученням коштів місцевих бюджетів.

Варто наголосити, що зобов’язання про необхідність забезпечення керівниками бюджетних установ та закладів, зокрема й галузі освіти, диференціації заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної, передбачено пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», про що наголошено у листі ЦК Профспілки від 4.01.2017 № 02-8/2.

 
Завантажити документ protokol-zasdannya.pdf [115,91 Kb] (Скачувань: 397) 
Переглянути документ онлайн 

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1015 змінено розподіл єдиного соціального внеску, зокрема, зменшено відрахування до фондів соціального страхування і збільшено до Пенсійного фонду.

Тепер сума єдиного внеску від 22%, що сплачується роботодавцем, розподіляється:

 на випадок безробіття – 6,3596 %;

 у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання – 11,1204 %;

 пенсійне страхування – 82,52 %.

У відсотках до фонду оплати праці це приблизно становитиме: на випадок безробіття – 1,399 %, з тимчасової втрати працездатності і від нещасних випадків  – 2,446 %, пенсійне – 18,154 %.

Законом № 1774 внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими з 1 січня 2017 року:

– фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (до 1.01.2017р. таку пільгу мали лише фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування);

– запроваджено обов’язкову сплату єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у сумі, що не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (22% х3200 грн = 704 грн, тобто 22% від мінімального розміру заробітної плати), незалежно від отримання доходу (прибутку) у місяці нарахування єдиного внеску;

– для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень) сума єдиного соціального внеску не може бути менше 0,5 мінімального страхового внеску з зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску (тобто для цих осіб обов’язковий мінімальний страховий внесок зменшено вдвічі).