ПОЛОЖЕННЯ
про електронну Дошку пошани
учасників навчально-виховного процесу
Полтавського району Полтавської області
І. Загальні положення
1.1. Електронна Дошка пошани учасників навчально-виховного процесу Полтавського району Полтавської області (далі – електронна Дошка пошани) є відзнакою відділу освіти, що засвідчує визнання досягнень педагогічних працівників та обдарованих дітей загальноосвітніх навчальних закладів Полтавського району.
1.2. Положення про електронну Дошку пошани визначає порядок визначення кандидатур для занесення на електронну Дошку пошани та її оформлення.
1.3. Положення про електронну Дошку пошани, зміни та доповнення до нього затверджуються рішенням колегії відділу освіти.
1.4. Електронна Дошка пошани розміщується на офіційному сайті КО (У,З) МСЦОЗО ПР .
1.5. Електронна Дошки пошани вводиться з метою стимулювання добросовісної та творчої праці педагогічних працівників району, висвітлення результативності їх праці; висвітлення здобутків обдарованих учнів, заохочення та мотивації їх до подальшої навчально-дослідницької діяльності.
1.5. Підставою для занесення на електронну Дошку пошани є рішення колегії відділу освіти.
1.6. Оновлення електронної Дошки пошани відбувається щорічнодо1 вересня.
ІІ. Порядок і умови занесення на електронну Дошку пошани
2.1. Рішення про занесення на електронну Дошку пошани один раз на рік приймає колегія відділу освіти на підставі подання навчальних закладів району – до 1 червня щорічно.
2.2. Висування претендентів для занесення на електронну Дошку пошани здійснюється з ініціативи начальника відділу освіти, завідуючої районним методичним кабінетом, навчальних закладів району.
2.3. Рішення про доцільність подання кандидатур для занесення на дошку пошани приймається:
2.3.1 Для педагогічних працівників: на підставі аналізу результатів роботи кожного окремого працівника, його особистого вкладу в розвиток освіти району, особистих творчих і професійних здобутків.
Підставою для подання кандидатур педагогічних працівників є високі досягнення в управлінському, науково-методичному, організаційному забезпеченні навчально-виховного процесу; перемога у різних професійних конкурсах; організація і проведення заходів обласного та Всеукраїнського рівня; високий рейтинг показників результативності зовнішнього незалежного оцінювання; розробка авторських навчальних програм, освітніх проектів; упровадження інноваційних технологій, участь в експериментальній, науково-дослідній роботі; систематична підготовка переможців Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких проектів МАН України, а також інших інтелектуальних конкурсів Всеукраїнського та міжнародного рівнів.
2.3.2 Для учнів: на підставі аналізу результативності навчально-виховної діяльності.
Підставою для подання кандидатур учнів є результативна участь (І, ІІ, ІІІ місце) в ІІ та ІV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, в ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких проектів МАН України, а також інших інтелектуальних, мистецьких та спортивних конкурсах Всеукраїнського та міжнародного рівнів; нагородження золотою чи срібною медаллю.
2.4. До клопотання додаються: характеристика, в якій зазначаються дата народження, фах, категорія та стаж роботи, а також дані про вагомий особистий внесок працівника (учня) у розвиток освіти району, фотопортрет в електронному вигляді.
2.5. Не вважаються обґрунтованими клопотання про занесення на електронну Дошку пошани осіб, які не мають конкретних і вагомих заслуг.
ІІІ. Організаційне забезпечення
3.1. Рішення про занесення на електронну Дошку пошани оприлюднюється на сторінках «Методичного вісника» та районної газети «Вісті» (за згодою).
3.2. Електронна Дошка пошани розміщується в окремому розділі офіційного web-сайту КО (У,З) МСЦОЗО ПР.
3.3. Організаційне забезпечення розміщення фотографій осіб та відомостей про них на електронній Дошці пошани покладається на інформаційний центр методичного кабінету КО (У,З) МСЦОЗО ПР.